امارات

آمریکا از امارات شکایت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، از الخلیج الجدید، امارات بعد از جنگ با اوکرین موضع دوستانه تری با روسیه در پیش گرفته است و تمایلی به همکاری با آمریکا برای تحت پیگرد قراردادن الیگارش(افراد ثروتمند) روسیه ندارد و همین امر عامل شکایت آمریکا از امارات شد. بسیاری از صاحبان املاک و مستغلات از جمله تجار نزدیک به «کرملین» که متهم یا محکوم به «جرم یا تحت تحریم های بین المللی» هستند در دبی به سر می برند و به نظر می رسد حضور روبه افزایش روس ها در امارات موجب ناامیدی واشنگتن شده است.

این املاک به کانون جنگ دیپلمات میان واشنگتن و ابوظبی که متحد مهم آمریکا است و اکنون پناهگاه امنی برای اموال روسیه به دور از تحریم های بین المللی، تبدیل شده است.

پیش از این فعالان و سیاستمداران غربی به سبب شکست امارات در مبارزه با جریان پول های کثیف و عدم کمک به سایر کشورها برای اجرای تحریم های اعمال شده علیه الیگارش های روسیه، خواستار قرار دادن این کشور در لیست سیاه و اعمال تحریم های ثانویه علیه امارات شده بودند. همچنین بخوانید ردپای مردم عادی در پیروزی‌های اوکراین /فداکاری‌های کوچکِ اثرگذار! ادعای روسیه درباره آمار کشته های اوکراینی اقدام متقابل اوکراین علیه روسیه/ زلنسکی خبر داد درخواست مهم آنجلینا جولی از رهبران جهان
منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا