مصاحبه ها

دمیدن روح تازه در بورس با اخبار مثبت | وقت ورود مدیران بورس به وضعیت بازار است

سمیه شوریابی؛ بازار: فرشید فرزانگان فعال اقتصادی در تحلیل بازار این روز های بورس بیان کرد: تورم جهانی و نیز تورمی که در کشور ایجاد شده است باعث شده بود که بورس یک مقدار فضای بهتری را از نظر قیمت سهام در هفته های گذشته داشته باشد و حدود ۷۰ درصد نماد ها در فاصله دی ماه تا ابتدای خرداد رشد حدود ۴۰ درصدی را تجربه کردند و این متأثر از انتظارات تورمی بود که باعث افزایش قیمت سهام نیز شد.

فرزانگان در ادامه افزود: برای اینکه رونق واقعی را شاهد باشیم بازار هنوز جان کافی را کسب نکرده است و به خبرهای مثبتی احتیاج دارد که متأسفانه خبرهای مثبتی هم به بازار مخابره نمی‌شود.

وی اظهار داشت: یک سری سهم هایی وجود دارند که از لحاظ فاندامنتال همیشه سهام خوبی هستند که معمولاً خوراک را با شرایط حمایتی می‌گیرند و نیز بازار های صادراتی مطمئن دارند، این سهام همیشه نرخ پیشرفت و بازدهی را نشان خواهند داد.

دمیدن روح تازه در بورس با اخبار مثبت| وقت ورود مدیران بورس به وضعیت بازار است

انتظار رشد شارپ از بازار نداشته باشیم

این محقق کسب و کار با اشاره به اینکه سهامداران امسال با سهامداران سال پیش متفاوت شده اند؛ افزود: اخباری که در وضع موجود بر شرایط کشور حاکم شده است اخباری نیست که بخواهیم شاهد یک رشد شگفت انگیز و رونق قابل انتظاری که سهامداران احتیاج دارند، باشیم و عمده سهامداران بازار که متفاوت از سهامداران قبلی در سال پیش هستند و جزو بازیگران بازار سرمایه به حساب می آیند و به قولی بازار بورس را انتخاب کرده اند، اطلاعات دقیقی دارند و می‌دانند با شرایطی که در حال حاضر دنیا و کشور دارد چه سهامی مناسب خرید می‌باشد.

فرزانگان با تاکید بر وضع و شرایط اقتصاد جهانی در انتها خاطر نشان کرد: به نظر من سهامی که از بستر داخلی به یک کالای صادراتی و بازار مطمئن می‌رود همیشه می‌تواند یک بازده متناسب را داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. به نظر میاد مناسب هست که امروزه خریداری سهام ای با قدرت مانور و آینده دار خریداری کنیم برای استفاده در سال‌های آتی کشورمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا