سمینار ها

نمایشگاه اکسپو فرصت کلیدی برای اقتصاد استان فارس است

اعزام 6 هیات تجاری به نمایشگاه اکسپو 2020 در دستور کار اتاق بازرگانی فارس

فرشید فرزانگان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در جلسه هماهنگی نمایشگاه اکسپو 2020 در جمع فعالان اقتصادی استان فارس گفت: اکسپو یک رویداد اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری با کارکرد تجاری است که نمایش دستاوردهای جدید در حوزه اکسپو، بهره وری از صنایع خلاق، آشنایی بازدید کنندگان با دستاوردهای هر کشور، برگزاری جلسات تجاری ، فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون و گسترش مبادلات تجاری از جمله اهداف اقتصادی و تجاری نمایشگاه اکسپو 2020 امارات است.

وی اظهارداشت: پاویون جمهوری اسلامی در بهترین مکان و قلب اکسپو 2020 قرار گرفته که با توجه به پیش بینی بازدید بیش از 35 میلیون نفر از این نمایشگاه، باید ساز و کاری فراهم شود که برند کالاهای ایرانی و فرصت های تجاری کشور به ویژه در حوزه علم و آینده در این نمایشگاه به خوبی ارائه شود.

فرصت کم نظیر برای معرفی کالاهای ایرانی

فرزانگان با تاکید بر اینکه مدت شش ماه فرصت کم نظیری برای معرفی و گسترش کالاهای ایرانی است اضافه کرد: با توجه به مناسبات قدیمی استان فارس با کشور امارات، این استان فرصت غنیمتی را برای حضور و عرضه کالاها و مزیت های اقتصادی خود نسبت به سایر استان ها در این نمایشگاه دارد.

وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه اکسپو 2020 امارات برنامه ریزی های خوبی در کشور از جمله اعزام هیات های تجاری، برگزاری جلسات B TO B برای تجار و بازرگانان، معرفی دستاوردهای علمی ایران، همایش های مختلف و ایجاد فرصت ملاقات رودررو با بازرگانان کشور امارات تدوین شده است.

فرزانگان عنوان داشت: اتاق مشترک ایران و امارات وظیفه خود می داند در کنار بخش اقتصادی کشور باشد و شرایط برای حضور تولید کنندگان، تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی ایران را در این اکسپو تسهیل و یاری دهد.

رییس اتاق مشترک ایران و امارات اظهار کرد: تبیین جایگاه کشور در امر تولید و تجارت، برگزاری نشست های B2B فعالین تجاری ، معرفی برندهای شاخص تولیدی و تجاری کشور و همایش های بین المللی جهت سرمایه پذیری از جمله اهداف برگزاری رویداد اکسپو محسوب می‌شود.

همایش اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات به همراهی اتاق بازرگانی استان فارس

جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس نیز در این مراسم گفت: برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 به مدت شش ماه در کشور امارات فرصت کلیدی و طلایی برای تجار و صادرکنندگان و بخش صادرات و اقتصاد استان فارس است.

وی بیان کرد: نمایشگاه اکسپو هر 5 سال در یک کشور برگزار می شود که نمایشگاه اکسپو 2020 به میزبانی کشور امارات و با حدود 200 کشور برگزار خواهد شد که این رویداد بزرگ می تواند یک فرصت اقتصادی منحصر به فرد برای استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه قدمت دیرینه تجارت با کشور امارات و نزدیکی جغرافیایی استان فارس فرصت بسیار ویژه ای برای تجار و بازرگانان این استان است افزود: ظرفیت های استان در بخش های متخلف و بنگاه های تولیدی استان در حوزه کالاها و برندهای تولیدی استان می توانند در این رویداد به خوبی معرفی شوند.

رزاقی اظهارداشت: ما در اتاق بازرگانی فارس در حال برنامه ریزی و هماهنگی با بخش های مختلف از جمله نمایشگاه های بین المللی، شرکت شهرک های صنعت، سازمان صمت و استانداری برای حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای فعالان اقتصادی در این بازده زمانی هستیم.

وی با اشاره به مدت زمان مناسب 6 ماه این نمایشگاه اضافه کرد: علاوه بر برگزاری برنامه های متعدد و هماهنگی های لازم جهت مشارکت بیشتر فعالان اقتصادی استان، در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه اعزام هیات های تجاری مختلف از استان به کشور امارات را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان فارس ادامه داد: باید با برنامه ریزی منسجم و منظم شرایطی ایجاد شود که استان بتواند در ابعاد مختلف از فرصت نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بیشترین و بهترین بهره برداری را داشته باشد.

در ادامه این جلسه حسن زمانی مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020 امارات گفت: در این نمایشگاه دو هزار و 14 متر مربع زمین به پاویون جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است که کار احداث آن از سال 99 آغار شده و در مردادماه امسال در اختیار ما قرار داده می شود.

پیش بینی 35 میلیون نفر بازدیدکننده از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات

وی با بیان اینکه این میزان پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه های بین المللی بی نظیر است عنوان داشت: پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو 2020 در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی این نمایشگاه قرار دارد و باعث افتخار است که پاویون جمهوری اسلامی برگرفته از فرهنگ و هنر و تاریخ این کشور طراحی و اجرا شده و از بین 198 کشور جز 8 پاویون برتر شناخته شده است.

زمانی تصریح کرد: بر اساس برآوردها پیش بینی می شود حدود 35 میلیون نفر از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بازدید کنند که 80 درصد این بازدیدکنندگان از خارج از امارات خواهند بود که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای ایجاد تحول در صنعت گردشگری کشور ما خواهد بود.

وی افزود: یکی از اهداف حضور پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو 2020 امارات معرفی چهره واقعی کشور ایران و ایران هراسی است که انتظار داریم استان غنی مانند فارس که یکی از نمادهای فرهنگ ایران زمین است در این نمایشگاه بهترین های استان خود را در بخش های فرهنگی، گردشگری، صنعتی و جذب سرمایه گذار عرضه و فرهنگ غنی مردم ایران را به جهانیان نشان دهد.

زمانی با اشاره به خسارت کسب و کارها از بیماری کرونا و رکود در برخی از بخش ها بیان کرد: نمایشگاه اکسپو امارات یکی از بهترین فرصت ها برای کشور ایران به ویژه در بخش اقتصادی و رونق صادرات است که بتواند خود را در ابعاد مختلف معرفی و عرضه کند.

در ادامه این جلسه سید محمود موسوی مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی فارس هم گفت: نمایشگاه اکسپو فضایی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی هر کشور است که این نمایشگاه می تواند منشا اتفاقات خوب برای استان فارس به ویژه در بخش اقتصاد استان باشد.

وی تصریح کرد: استان فارس ظرفیت و داشته های بسیاری دارد که می تواند نمایشگاه اکسپو را تکمیل و ارائه کند.

موسوی افزود: در راستای حضور مطلوب استان فارس در پاویون نمایشگاه اکسپو 2020 امارات، در حال هماهنگی و برنامه ریزی در سطح استان هستیم که تلاش می کنیم حضور قدرتمندی از استان فارس را ارائه دهیم.

گفتنی است: نمایشگاه اکسپو برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، آسیا و آفریقا با حضور حدود 200 کشور از سراسر جهان برگزار می‌شود. امارات امتیاز برگزاری این رویداد مهم را سال ۲۰۱۴ کسب کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا