امارات

مذاکره امارات با آمریکا درباره ایران تکذیب شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، وزارت خارجه امارات اعلام کرد که امارات به گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز و راه‌های دیپلماتیک به عنوان ابزاری برای تقویت اهداف مشترک در امنیت و ثبات منطقه‌ای پایبند است.

وزارت خارجه امارات در بیانیه‌اش افزود که با توجه به ارزیابی مستمر همکاری امنیتی فعال با همه شرکا، امارات دو ماه است که از مشارکت در نیروی دریایی متحد خارج شده است.

امارات تاکید کرد که پیوسته به تضمین امنیت دریانوردی براساس قوانین بین‌المللی به صورت مسئولانه پایبند است.

پیش از این وال استریت ژورنال گزارشی منتشر کرده بود مبنی بر اینکه ابوظبی آمریکا را برای اتخاذ گام های بیشتری برای بازدارندگی ایران پس از آنکه ایران طی هفته‌های اخیر دو نفتکش را در دریای عمان توقیف کرد، تحت فشار گذاشته است.

در این گزارش آمده است که شکایت امارات طی هفته‌های اخیر، به مثابه ناامیدی میان شرکای امریکا در خاورمیانه در رابطه با امنیت دریانوردی در منطقه است.

دو نفت‌کشی که طی هفته‌های گذشته توقیف شد، یکی حامل نفت خام کویت و دیگری نفتکشی بود که از طریق تنگه هرمز از بندر دبی به سمت الفجیره می رفت.

گفتنی است نیروی دریایی آمریکا ۲۲ مه از ایجاد نیروی ویژه ای که در آن از شهپاد (شناور بدون سرنشین) برای گسترش توانایی برای پاسخ به تهدیدها استفاده می شود، خبر داده بود.

سنتکام اعلام کرده بود که ایجاد این نیرو برای آموزش به نیروهای دریایی شریک و بهبود قابلیت های عملیاتی برای تقویت امنیت دریایی بود. همچنین بخوانید خیانت نظامی – امنیتی شرکای خاورمیانه‌ای به آمریکا واکنش رابرت مالی به اظهارات امیرعبداللهیان/ گزینه نظامی با ایران روی میز است سفر مهم مشاور بایدن به عمان/ اموال ایران آزاد می شود؟ سلطان عمان پیام آمریکا را به ایران آورد؟
منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا