امارات

امضای تفاهم‌نامه مقابله با گرد و غبار میان ایران و امارات

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نورالله مرادی از امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های محیط زیستی برای مقابله با طوفان‌های شن و گرد و غبار با حضور رئیس سازمان محیط زیست و وزیر تغییر اقلیم و محیط زیست امارات متحده عربی خبر داد.

وی اظهار کرد: در این یادداشت تفاهم موضوعاتی همچون مقابله با طوفان‌های شن و گرد و غبار، ایجاد فرصت‌هایی برای تبادل اطلاعات, دانش تخصصی و تجربیات، اجرای فعالیت‌های مشترک و تدوین برنامه اقدام منطقه‌ای پیش‌بینی شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی سازمان محیط زیست افزود: تشکیل سمینارهای مشترک، دوره‌های آموزشی و جلسات، تبادل بازدید بین کارشناسان در زمینه طوفان‌های شن و گرد و غبار، ایجاد کارگروه ویژه مقابله با اثرات طوفان‌های شن و گرد و غبار در منطقه، تسهیم و تبادل دانش در زمینه مدیریت، تطابق و مبارزه با طوفان‌های شن و گرد و غبار در منطقه و استفاده از تجارب مراکز بین‌المللی موجود برای هشدار و پیش‌بینی زود هنگام طوفان‌های شن و گرد و غبار از دیگر اهداف این تفاهم همکاری هستند.

لازم به ذکر است که نشست وزرای محیط زیست کشور‌های همجوار روز سه‌شنبه 21 تیرماه با حضور مقامات بلند پایه کشوری، وزرای محیط زیست کشور‌های منطقه، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی مرتبط و اعضای ستاد ملی سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار برگزار خواهد شد. تاکنون حضور 10 کشور در این نشست قطعی شده است.عربستان و ترکمنستان بیشترین کانون‌های غبارخیز در اطراف ایران را دارندنقش تغییرات اقلیمی در تشدید ریزگردهای خاورمیانه چیست؟

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا