امارات

5 شرط ادعایی مقام اسبق اماراتی برای بهبود روابط با ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عبدالخالق نوشت، امارات تمایل صادقانه خود برای گشایش در روابط با تهران، کاهش تنش، بازگشت سفیرش به تهران و افزایش تبادل تجاری را نشان داده و انتظار دارد که ایران با اقداماتی پاسخ دهد. عبدالله در ادامه پنج اقدامی را که بنا به ادعای وی، امارات از ایران در مقابل بهبود روابط انتظار دارد به این شرح اعلام کرد: ۱- تعهد به حسن همجواری، ۲- توقف تحریک‌آفرینی در دریا، ۳- پایان اشغال جزائر اماراتی –به بیان وی-، ۴- عدم ارسال اسلحه برای یمن و ۵- توقف فعالیت‌های تنش‌زا.

در همین ارتباط، «انور قرقاش» وزیر مشاور رئیس امارات عربی متحده پیش از نشست جده در اظهاراتی گفت، امارات درحال انجام فرآیند اعزام سفیر به جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین به عنوان یک مقام بلندپایه اماراتی در گفت‌و‌گو با شبکه خبری آمریکایی بر لزوم تنش زدایی و همکاری اقتصادی با ایران تاکید کرد.

در همین فضا، «محمد احمد الروسان» عضو دفتر سیاسی جنبش مردمی اردن، امروز (چهارشنبه، ۲۷ ژوئیه)، تصریح کرد که اردن در حال معماری برای احیای روابط با ایران است و عراق مسئولیت آغاز مذاکرات میان این دو کشور را به منظور بهبود فضای حاکم بر مناسبات دو طرف، برعهده دارد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» عراق، تصریح کرد: «نهادهای اطلاعاتی اردن و ایران تحت نظارت سازمان اطلاعات عراق در بغداد با هدف احیای روابط دو کشور، گفت‌وگو می‌کنند» همچنین بخوانید امیرعبداللهیان: اسرائیل عامل ترور و خرابکاری در کل منطقه است بندبازی امارات در میانه ایران و اسرائیل سیگنال مهم امارات به ایران! وحشت اسرائیل از نزدیکی روابط ایران و امارات
منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا